Cięcie laserem

Oferujemy usługę cięcia laserem na maszynach TRUMPF:

 • TRUMATIC L 3030 o mocy 3,2kW 1500x3000
 • TRUMATIC L 4030 o mocy 4kW 2000x4000
 • TRUMATIC L 3050 o mocy 5kW 1500x3000
Wycinamy detale w rożnych rodzajach blach (stal zwykła, nierdzewna i aluminium)
 •  Grubość ciętych blach: (maksymalny obszar roboczy 1,5m x 3m)
  • Stal czarna do 25 mm
  • Stal nierdzewna do 15 mm
  • Aluminium do 10 mm
 • Grubość ciętych blach: (maksymalny obszar roboczy 2m x 4m)
  • Stal czarna do 20 mm
  • Stal nierdzewna do 12 mm
  • Aluminium do 8 mm Lasery obsługiwane są przez przeszkolony i doświadczony personel. Jesteśmy w stanie zagwarantować 100% powtarzalności detali. Wyceny i realizacje zamówienia wykonujemy w ekspresowym tempie. Zawsze dotrzymujemy terminów realizacji zamówienia, dzięki czemu jesteśmy wiarygodnym partnerem w biznesie. Detale tniemy z powierzonego lub własnego materiału. Posiadamy duży magazyn blach laserowych na poziomie 300 ton, m. in. stal zimnowalcowana i gorącowalcowana (trawiona i nietrawiona), stal nierdzewna i aluminium. Kwestia dostawy zależy od decyzji Klienta. Przesyłkę możemy wysłać za naszym pośrednictwem lub Klient może ją odebrać osobiście.
Technologia
Cięcie laserowe to technologia stosowana na całym świecie w celu efektywnego cięcia rożnego rodzaju materiałów metalowych i niemetalowych. Cechą cięcia laserowego jest punktowe wprowadzenie energii i wysokoenergetyczny strumień tnący. Daje to możliwość szybkiego wycinania dowolnych kształtów z dużą dokładnością przy maksymalnym wykorzystaniu materiału (poprzez optymalizację rozmieszczenia detali na arkuszu). Wykorzystując technologię cięcia laserowego możemy uzyskać 100% powtarzalności ciętych detali.
Wiązka promienia laserowego jest przede wszystkim spójna w przestrzeni oraz w czasie. Ta cecha oraz skupienie niemałej ilości energii na niewielkim obszarze wyróżnia zdecydowanie cięcie laserowe spośród innych metod obróbki na zróżnicowanych materiałach. Jest to metoda nowoczesna, skuteczna i sprawna. Omawiany rodzaj cięcia zapewnia wysoką jakość produktu końcowego. Otrzymane krawędzie są równe i optymalnie czyste. Metoda pozwala również na tworzenie elementów ozdobnych.
Na co jeszcze pozwala nam proces cięcia laserem? Laser prowadzony jest w układach automatycznych z wykorzystaniem sterowania numerycznego, zatem pojawia się możliwość wycinania dowolnych kształtów przy optymalnym wykorzystaniu surowca.


 

Cięcie laserowe jest najpopularniejszym procesem, dzięki któremu mamy możliwość otrzymania idealnej formy metalu. Polega on na punktowym wprowadzeniu wysokoenergetycznego strumienia tnącego. Dzięki temu, wycinanie laserowe pozwala na otrzymanie dowolnych i precyzyjnych kształtów elementów. Dodatkowo, cięcie laserem wykonywane jest przy użyciu najnowszych maszyn. Zastosowanie takiego sprzętu jest gwarancją na maksymalne wykorzystanie materiału. Warto podkreślić, że cięcie laserowe jest metodą niezwykle skuteczną, nowoczesną i bezpieczną. Użycie wspomnianych maszyn pozwala uzyskać wysoką jakość produktu końcowego. Krawędzie elementu są przede wszystkim równe. Laserowe cięcie jest bardzo popularne w wielu gałęziach przemysłu. Zastosowanie znajduje również w układach automatycznych, w których wykorzystywane jest sterowanie numeryczne. Usługi cięcia laserem? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą firmy Fabryka 4x4! Zobacz nasz cennik cięcia laserem!

Cięcie laserowe wykorzystywane jest w lotnictwie czy motoryzacji!

Proponujemy naszym Klientom precyzyjnecięcie CNC (Computerized Numerical Control). Dzięki, między innymi naszemu bogato wyposażonemu warsztatowi, możemy nadawać metalom prawidłowe kształty oraz właściwości zgodne z oczekiwaniami Klienta. Ponadto, cena cięcia laserem oferowana przez firmę Fabryka 4x4 jest bezkonkurencyjna na rynku. Wycinanie CNC jest cały czas udoskonalane. Jest to możliwe, dzięki powstającym najnowocześniejszym technologiom. Wypalanie laserem cieszy się tak dużym powodzeniem, ponieważ pozwala uzyskać niezwykłą dokładność. Cięcie CNC umożliwia realizację wszystkich powierzonych nam zleceń. Wycinanie laserowe wykorzystuje się, między innymi w lotnictwie, motoryzacji, elektronice, automatyce, a także w medycynie. Cięcie CNC posiada specjalny systemem sterowania, który wyróżnia mikrokomputer. Możemy kierować monitorem graficznym, który pokazuje nam cały przebieg danej obróbki. Cięcie laserem można podzielić na trzy kluczowe etapy: stworzenie prawidłowego projektu na komputerze, przetwarzanie go do postaci planu sterowania narzędziami oraz obróbka danego tworzywa. Wypalanie laserowe ? skorzystaj z usług firmy Fabryka 4x4!